معاینه نوید افکاری در پی درخواست اخیر خانواده اش برای آنالیز شکنجه شدنش

به گزارش وبلاگ تور چین، مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس از معاینه نوید افکاری محکوم به قصاص بوسیله تیم ویژه اعزامی از پزشکی قانونی در پی درخواست اخیر خانواده اش برای آنالیز شکنجه شدنش اطلاع داد.

معاینه نوید افکاری در پی درخواست اخیر خانواده اش برای آنالیز شکنجه شدنش

به گزارش از ، در پی درخواست اخیر خانواده نوید افکاری برای معاینه او به منظور آنالیز شکنجه شدن یا شکنجه نشدنش، تیم ویژه سه نفره اعزامی از پزشکی قانونی در حضور رییس کل دادگستری استان فارس او را معاینه کردند.

درودچی مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس اظهار کرد: به دنبال دستور رئیس کل دادگستری استان فارس مبنی بر انجام معاینه از نوید افکاری، دیشب 19 شهریور ساعت 22:30 از نوید افکاری بوسیله تیم ویژه 3 نفره اعزامی از پزشکی قانونی در حضور رییس کل دادگستری استان فارس معاینه به عمل آمد و بر اساس معاینات اجرا شده از نواحی مختلف بدن او، هیچ گونه آثاری دال بر آزار جسمی (شکنجه) نظیر سوختگی، اسکار جراحت و شکستگی استخوان مشاهده نشد.

از مدتی قبل رسانه های معاند و جریان ضدانقلاب در کار ویژه خود که تحت عنوان پروژه تطهیرسازی جنایتکاران تعریف می گردد، اقدام به خبرسازی و نشر اطلاعات غلط و مغرضانه در مورد یک محکوم به قصاص به نام نوید افکاری کردند که در گزارشی تحت عنوان جزییات قتل فجیع کارمند سازمان آب منطقه ای شیراز بدست نوید افکاری که طی 10 شهریورماه سال جاری منتشر شد، از اقدامات مجرمانه و جنایتکارانه نوید افکاری پرده برداری شد.

جریان ضدانقلاب که با انتشار اقدامات مجرمانه نوید افکاری خود را مستاصل می دید، بار دیگر ادعای دروغین دیگری تحت عنوان اعتراف تحت شکنجه را اعلام نمود که ماهیت کذب این ادعای پوچ نیز با سندی که مورخ 12 شهریورماه منتشر شد برملا شد.

بر اساس این سند و مستندی که از رسانه ملی پخش شد، نوید افکاری در حضور وکیل تعیینی خود گفته بود که نه به من توهین شد و نه شکنجه شدم و به پزشک قانونی نمی روم!

در همان روز جمشیدی اردکانی وکیل تعیینی نوید افکاری (وکیل تعیینی به وکیلی می گویند که متهم یا محکوم خودش انتخاب می نماید) نیز در مصاحبه ای گفته بود: در آنجا به نوید گفتم من باید تو را به پزشکی قانونی ببرم که گفت شکنجه نشده و نمی خواهد به پزشکی قانونی برود و وضعیتم سالم است و هیچ مسئله ای ندارم.

بعد از این روشنگری ادعای شکنجه او در روز های گذشته مجددا مطرح و عنوان شد که او به تازگی شکنجه شده است که با دستور رییس کل دادگستری استان فارس و اقدام پزشکی قانونی بار دیگر با رسیدگی قانونی و پزشکی نادرست بودن ادعا های مطرح شده اثبات شد.

پرونده قصاص نوید افکاری پس از طی مراحل قضایی و تایید در دادگاه به دیوانعالی کشور رفت و از سوی قضات دیوان عالی کشور نیز حکم قصاص او تایید شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "معاینه نوید افکاری در پی درخواست اخیر خانواده اش برای آنالیز شکنجه شدنش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاینه نوید افکاری در پی درخواست اخیر خانواده اش برای آنالیز شکنجه شدنش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید