طهماسبی: امیدوار به کسب دومین طلای ووشو بانوان هستیم، شهربانو منصوریان قصد ادامه فعالیت در تیم ملی را دارد

به گزارش وبلاگ تور چین، سرمربی تیم ملی ووشو گفت: با توجه به بازیکنان خوبی که داریم، امیدوار هستیم دومین مدال طلای ووشو بانوان را در بازی های آسیایی 2022 کسب کنیم.

طهماسبی: امیدوار به کسب دومین طلای ووشو بانوان هستیم، شهربانو منصوریان قصد ادامه فعالیت در تیم ملی را دارد

راضیه طهماسبی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ تور چین، در مورد انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی ساندا بانوان گفت: سال 98 که از سوی علی نژاد به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شدم، هیجان زده و شاد بودم و خدا را شکر با وجود شرایطی که داشتیم، توانستیم سه مدال طلا در مسابقات جهانی کسب کنیم. اتفاقی که باعث شد تا در امسال و با حضور مدیریت نو در فدراسیون نیز به من اعتماد گردد و این افتخار را داشته باشم که سرمربی تیم ملی در بازی های آسیایی باشم.

وی ادامه داد: بعد از اینکه دوران قهرمانی را در سال 90 کنار گذاشتم، هدفم این بود که تمام کوششم را انجام بدهم تا در جایگاه مربی و سرمربی به فدراسیون خدمت کنم. اتفاقی که با زحمات خودم و اعتماد مسئولین محترم فدراسیون افتاد. مسلماً جهت سختی را در پیش داریم و انتظارات از رشته ووشو زیاد است. اگر اشتباه نکنم، ووشو بعد از کشتی بیشترین مدال را در ادوار مختلف بازی های آسیایی کسب نموده است.

سرمربی تیم ملی ووشو تاکید نمود: فدراسیون ووشو برای اولین بار قرار است تیم ملی را بدون سرمربی چینی به بازی های آسیایی اعزام کند. اتفاقی که فشار را روی من زیاد خواهد نمود، اما مسئولیت پذیر هستم. مسابقات کشوری را در قشم رصد کردم و خیلی شاد شدم که بازیکنان خوبی به تیم ملی بانوان تزریق خواهند شد. به این بازیکنان خیلی امیدوار هستم و در نهایت باید بچه ها در مسابقات انتخابی شرکت نمایند تا ببینیم در نهایت کدام دو بازیکن لیاقت بر تن کردن پیراهن تیم ملی را خواهند داشت

طهماسبی با تاکید بر چالش سخت بازیکنان برای حضور در ترکیب دو نفره اعزامی به بازی های آسیایی گفت: بچه ها باید برای عضویت در تیم ملی انتخابی را پشت سر بگذارند و چالش سختی را داشته باشند. سیستم فدراسیون ما اینگونه نیست که کادرفنی تشخیص بدهد فلان بازیکن با وجود واگذاری بازی خود در اردوی تیم ملی باقی بماند. همه چیز در تیم ملی به انتخابی وابسته است.

سرمربی تیم ملی ووشو بانوان اضافه نمود: در کنار این نفرات سکونشین قهرمانی کشور، الهه و شهربانو منصوریان به علت حضور در مسابقات سال 98 به انتخابی تیم ملی اضافه خواهند شد. از طرفی این شانس برای تمام بازیکنان مدال آوران اوزان 48 تا 75 کیلوگرم قهرمانی کشور وجود دارد که در صورتی که می توانند تغییر وزن بدهد و در مسابقات انتخابی تیم ملی در اوزان 52 و 60 کیلوگرم حضور داشته باشند.

وی در پاسخ به این سوال که شهربانو منصوریان قصد ادامه فعالیت در تیم ملی ووشو را خواهد داشت، گفت: شهربانو مثل اینکه تصمیم دارد در بازی های آسیایی حضور داشته باشد و باید در انتخابی تیم ملی حضور داشته باشد.

طهماسبی در مورد کار سخت ووشو بانوان برای کسب دومین مدال طلای بانوان در بازی های آسیایی گفت: خدیجه آزادپور در سال 2010 تنها مدال طلای ما در بازی های آسیایی را کسب کرد. بحث بازی های آسیایی با مسابقات جهانی فرق دارد و چین بهترین های خود را اعزام می نماید. از طرفی بچه های ما نیز بی تجربه نیستند و الهه منصوریان یک سال است که در چین تمرین می نماید. بازیکنان خوبی داریم که تن شان به تن بازیکنان چینی خورده است و تجربه کافی را دارند. قصد ما این است که پرقدرت در بازی های آسیایی حضور داشته باشیم و با حمایت فدراسیون برنامه ریزی خوبی داریم، اما چینی ها نیز با قدرت خواهند آمد.

سرمربی تیم ملی ووشو بانوان در مورد شانس کسب مدال طلا در بازی های آسیایی تاکید نمود: بی نهایت امیدوار هستیم که دومین مدال طلای ووشو بانوان را در بازی های آسیایی کسب کنیم. می گویند به هر چیزی که فکر می کنید و برای آن کوشش و برنامه ریزی کنید، می رسید. از این دید چون ما هدف داریم و تا بازی های آسیایی اردوی 8 ماه را با بازیکنان خوب برگزار خواهیم کرد، امیدواریم بتوانیم دومین مدال طلا را بگیریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طهماسبی: امیدوار به کسب دومین طلای ووشو بانوان هستیم، شهربانو منصوریان قصد ادامه فعالیت در تیم ملی را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طهماسبی: امیدوار به کسب دومین طلای ووشو بانوان هستیم، شهربانو منصوریان قصد ادامه فعالیت در تیم ملی را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید