سکوت کاخ سفید درباره تدابیر پیشگیرانه بهداشتی برای عید شکرگزاری

به گزارش وبلاگ تور چین، کاخ سفید نسبت به چگونگی رویکرد شهروندان آمریکایی در تعطیلات عید شکرگزاری با توجه به رشد فزاینده موارد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر این کشور، سکوت اختیار نموده است.

سکوت کاخ سفید درباره تدابیر پیشگیرانه بهداشتی برای عید شکرگزاری

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تور چین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، در حالی که مقام های بهداشت و سلامت آمریکا نسبت به شیوع فزاینده ویروس کرونا در تعطیلات عید شکرگزاری هشدار داده اند، ولی مقام های کاخ سفید هیچ پیغام روشن و مشخصی را درباره رویکردی که مردم باید برای جلوگیری از شیوع این ویروس مرگبار در تعطیلات پیش رو اتخاذ کنند، اعلام ننموده و ترجیح داده است تا سکوت اختیار کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ تور چین بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس این گزارش، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا نیز به شهروندان توصیه نموده است که از هرگونه سفر در تعطیلات عید شکرگزاری اجتناب کنند و هرگونه دورهمی و گردهمایی را متوقف کنند.

ولی کاخ سفید اقدامات ناچیزی را برای اطلاع رسانی به افکار عمومی و حمایت از توصیه های بهداشتی و مراقبتی انجام داده و حتی بعضی از مقام های ارشد دولت ترامپ اظهارات متناقضی در توصیه های مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا مطرح نموده اند.

ریچارد بسر رئیس مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا در سال 2009 در این باره گفت: این مرکز توصیه ها و دستورالعمل های بسیار خوبی را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در تعطیلات عید شکرگزاری اعلام نموده ولی این توصیه ها بدون حمایت رهبران سیاسی تاثیر چندانی نخواهد داشت.

وی اضافه نمود: شنیده ام که بسیاری از فرمانداران به مردم توصیه نموده اند تا تدابیر بهداشت و سلامت را طی روزهای آینده به طور جدی رعایت کنند ولی اگر این توصیه ها از سوی کاخ سفید مورد تاکید قرار بگیرد، تاثیر بیشتری خواهد داشت.

تیم ویژه کاخ سفید برای مقابله با ویروس کرونا روز پنجشنبه نخستین نشست خبری خود در 4 ماه گذشته را برگزار کرد ولی مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا یا هیچ یک از کارشناسان بهداشت و درمان دولت ترامپ حاضر به صحبت درباره تعطیلات عید شکرگزاری و تدابیر بهداشتی لازم برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در روزهای آینده نشدند.

در عوض مایک پنس ترجیح داد تا درباره اخبار امیدوارکننده فراوری واکسن کرونا صحبت کند و البته به این واقعیت اذعان کرد که تعداد موارد مبتلا به ویروس کرونا به سرعت رو به افزایش است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز میخواهد به جای سفر به فلوریدا در تعطیلات عید شکرگزاری در کاخ سفید بماند، البته هنوز معلوم نیست که تغییر برنامه های ترامپ به دلیل شیوع ویروس کرونا بوده یا ناراحتی وی پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری اخیر.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سکوت کاخ سفید درباره تدابیر پیشگیرانه بهداشتی برای عید شکرگزاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکوت کاخ سفید درباره تدابیر پیشگیرانه بهداشتی برای عید شکرگزاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید