درمان التهاب و قرمزی پوست با ماسک سیب زمینی

به گزارش وبلاگ تور چین، ماسک سیب زمینی به دلیل داشتن آب و نشاسته به میزان بالا، می تواند به درمان بسکمک از مسائل پوستی مانند لکه ها، التهاب و قرمزی پوست، اثرات ناشی از آفتاب سوختگی و جای جوش ها کمک کند. با ترکیب سیب زمینی با عسل، گوجه و زردچوبه بهترین ماسک های زیبایی پوست را تهیه کنید.

درمان التهاب و قرمزی پوست با ماسک سیب زمینی

وبلاگ تور چین | سرویس آرایش و زیبایی - سیب زمینی سرخ کرده، پخته شده یا کبابی، غذا های موردعلاقه بیشتر ما هستند. سیب زمینی علاوه بر مزه خوبش، سرشار از ویتامین های مورد نیاز ما مثل C، B1، B3، B6 و عناصر معدنی مثل منیزیم، پتاسیم، فسفر و انواعی از آنتی اکسیدان هاست. با وجود این ارزش تغذیه ای بالا، استفاده موضعی از آن برای پوست هم بسیار موثر است. در این گزارش با چندین روش تهیه ماسک های سیب زمینی برای درمان مسائل پوستی آشنا خواهید شد.

در صورتی که مطالعه قسمت خاصی از این مطلب مد نظر شماست، با انتخاب عناوین ارائه شده در فهرست زیر، به موضوع دلخواه خود برسید.

 • خواص سیب زمینی برای پوست
 • ماسک سیب زمینی برای سیاهی دور چشم
 • ماسک روشن کننده سیب زمینی
 • ماسک سیب زمینی برای جوش
 • ماسک سیب زمینی برای لکه صورت
 • ماسک زردچوبه و سیب زمینی برای درمان پوست آفتاب سوخته
 • ماسک سیب زمینی و عسل برای مو

خواص سیب زمینی برای پوست

سیب زمینی با داشتن انواعی از ویتامین ها و عناصر معدنی، می تواند به ما کمک کند تا پوستی سالم تر و زیباتر داشته باشیم. سیب زمینی به پوست ما انرژی می بخشد تا لکه ها را از بین ببرد، باعث کاهش التهاب پوست شده و لکه های قرمز را حذف می کند. جای جوش ها، لکه ها و خطوط رنگی روی پوست و دانه های ریز را درمان می کند. همچنین سرعت فرآیند پیر شدن پوست را کاهش داده و در نتیجه موجب جوان شدن سلول ها می شود. سیب زمینی با داشتن هزاران ماده آنتی اکسیدان، با از بین بردن و حذف عوامل میکروبی، آلودگی های محیطی و اشعه هایی که هرروزه در معرض آن ها قرار می گیریم، خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش می دهد؛ بنابراین سیب زمینی را به مراقبت های پوستی روتین خود اضافه کنید و از نتایج شگفت انگیز آن لذت ببرید.

ماسک سیب زمینی برای سیاهی دور چشم

ماسک های دور چشم معمولاً با آبرسانی پوست چشم و افزایش خون رسانی این ناحیه، باعث از بین بردن تیرگی ها و خستگی چشم می شوند. یکی از بهترین ماسک های دور چشم ماسک سیب زمینی است. نشاسته و آب موجود در بافت های سیب زمینی، باعث افزایش شفافیت پوست اطراف چشم ها می شوند و به همین ترتیب خون رسانی در این ناحیه نیز افزایش می یابد. ترکیب سیب زمینی و عسل باعث لطیف و نرم شدن پوست نیز می شود. گاهی اوقات تیرگی اطراف چشم ها به دلیل خشکی بیش از حد پوست و کاهش قدرت کلاژن سازی بوجود می آید. عسل با از بین بردن سلول های مرده، باعث جوانسازی پوست نیز می شود. شما می توانید حتی با یک بار استفاده از ماسک سیب زمینی، شاهد اثر فوق العاده آن باشید. کافیست مقداری سیب زمینی خام رنده شده را با یک قاشق عسل ترکیب کنید. به مدت 15 دقیقه زیر چشم ها قرار داده و پس از آن با آب سرد آبکشی کنید.

ماسک روشن کننده سیب زمینی

روشن کننده های پوست در واقع با از بین بردن سلول های مرده و آبرسانی به سلول ها باعث روشن شدن پوست می شوند. از نظر علمی، هنگامی که سلول های پوست مقداری زیادی آب جذب می کنند، حجیم شده و بافت پوست آرایش یکپارچه ای به خود می گیرد. در نتیجه پوست روشن تر و شفاف تر به نظر می رسد. سیب زمینی به کمک نشاسته خود، آبرسانی سلول ها را به خوبی تأمین خواهد کرد؛ بنابراین برای رسیدن به نتایج دلخواه با ماسک های روشن کننده از جمله سیب زمینی باید صبور باشید و و به طور مداوم از آن ها استفاده کنید. دو نمونه ماسک سیب زمینی برای روشن و شفاف شدن پوست وجود دارد:

1- ماسک سیب زمینی و عسل

عسل با از بین بردن سلول های سطحی و مرده باعث روشن شدن پوست می شود. همچنین قدرت ترمیم بافت را بهبود می بخشد. این ماسک را با این روش تهیه کنید:

 • مقداری سیب زمینی رنده شده
 • 2 قاشق عسل

مواد را به خوبی ترکیب کنید و به مدت 20 دقیقه روی پوست قرار دهید. پس از گذشت این مدت با آب سرد آبکشی کنید.

2- ماسک سیب زمینی و آبلیمو

آبلیمو فرآیند آبرسانی به سلول ها را به خوبی انجام می دهد. همچنین باعث پاکسازی پوست و کوچک شدن منافذ نیز می شود. این ماسک را اینگونه تهیه کنید:

 • مقداری سیب زمینی رنده شده یا آب سیب زمینی
 • 1 یا 2 قاشق آبلیمو طبیعی

اجازه دهید این ترکیب 15 دقیقه روی پوست بماند و سپس با آب سرد بشویید. آبلیمو باعث حساس شدن پوست نسبت به نور خورشید می شود؛ بنابراین هنگام خروج از خانه استفاده از کرم های ضدآفتاب را از قلم نیاندازید.

ماسک سیب زمینی برای جوش و جای جوش، التهاب و قرمزی پوست

سیب زمینی و گوجه سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند که می توانند با عوامل عفونی و انواع آلودگی ها که باعث بروز جوش صورت می شوند مبارزه کنند. استفاده از ترکیب این دو ماده باعث توقف جوش ها می شود. از طرفی عسل به سلول های پوست کمک می کند تا به خوبی ها آسیب های بافتی را ترمیم کنند. با کمک این مواد ترکیبی معجزه آسا برای درمان جوش ها و جای جوش ها تهیه کنید:

 • مقداری سیب زمینی رنده شده یا آب سیب زمینی
 • مقداری گوجه رنده شده یا آب گوجه
 • 1 یا 2 قاشق عسل

این مواد را به خوبی ترکیب کنید و با یک برس نرم و تمیز روی صورت پخش کنید. اجازه دهید این ماسک به مدت 20 دقیقه روی پوست بماند و سپس با آب سرد آبکشی کنید. هفته ای یکبار از این ماسک برای از بین بردن جوش صورت و جای جوش ها استفاده کنید.

ماسک سیب زمینی برای لکه صورت و درمان التهاب و قرمزی پوست

لکه های صورت به نام علمی پیگمنتیشن ها (pigmentation) شناخته می شوند. به عبارت دقیق تر این لکه ها در اثر تجمع بیش از حد رنگدانه ها تشکیل شده اند. برای اینکه این لکه ها از بین بروند باید اجتماع این رنگدانه ها از هم بپاشد. مولکول های آب و نشاسته با قرار دریافت میان این رنگدانه ها می توانند موجب تجزیه و نابودی آن ها شوند. برای درمان لکه های قرمز و قهوه ای، التهاب ها و اثرات آفتاب سوختگی می توان از ماسک های تهیه شده با مواد نشاسته دار مثل برنج و سیب زمینی استفاده کرد. برای تهیه یک ماسک درمانی و ترمیم کننده بافت با سیب زمینی، از این روش استفاده کنید:

 • مقداری سیب زمینی رنده شده
 • 1 یا 2 قاشق آرد برنج
 • 1 قاشق آبلیمو طبیعی
 • 1 قاشق عسل

این مواد را به خوبی ترکیب کنید تا خمیر یکنواختی تشکیل شود. سپس با یک برس نرم و تمیز روی پوست پخش کنید. پوست را پس از 20 الی 30 دقیقه با آب سرد آبکشی کنید. از این ماسک می توانید برای درمان التهاب و قرمزی صورت و از بین بردن لکه ها هفته ای دوبار استفاده کنید.

ماسک زردچوبه و سیب زمینی برای درمان پوست آفتاب سوخته

ماسک سیب زمینی و زردچوبه یک ماسک عالی برای از بین بردن جرم ها، باکتری ها و باقی مانده مواد آرایشی از روی پوست است. این ماسک همچنین برای درمان اثرات سوختگی ناشی از آفتاب دریافت یا سولاریوم، فوق العاده عمل می کند. ماسک سیب زمینی و زردچوبه برای درمان جای جوش ها و متوقف کردن آکنه ها نیز بسیار موثر است. این ماسک به این شکل تهیه می شود:

 • مقداری سیب زمینی رنده شده
 • 1 قاشق زردچوبه

مواد را مخلوط کنید و با یک برس روی پوست صورت و گردن یا سایر نواحی بدن پخش کنید. پس از 20 دقیقه با آب ولرم آبکشی کنید. برای پاک شدن رنگ زرد زردچوبه، یک پد آغشته به ماست یا شیر را روی پوست بکشید.

ماسک سیب زمینی و عسل برای مو

اگر موهایتان خشک و شکننده شده و مدام گره می خورند، احتمالاً مو های شما از بی آبی زیادی رنج می برند. در این صورت مو ها مدام گره می خورند، نازک می شوند و اگر با دست لمسشان کنید خشن و زبر به نظر می رسند. اولین و مهم ترین کار در این زمان، احیا کردن مو ها به کمک آب است. آب موجود در ساختار سیب زمینی به کمک نشاسته آن به خوبی به بافت مو منتقل می شود. عسل کمک می کند این آب درون ساختار مو پایدار شده و مو ها نرم و لطیف شوند. برای تهیه این ماسک به روش زیر عمل کنید:

 • مقداری سیب زمینی رنده شده (بسته به حجم موها)
 • 4 یا 5 قاشق عسل
 • 2/1 قاشق روغن زیتون

این مواد را به خوبی ترکیب کنید. دقت کنید آب سیب زمینی هدر نرود. سپس با کمک یک برس نرم آرایشی یا یک قطره چکان مخصوص محلول ها مو، این ماسک را روی پوست سر و ساقه مو ها به خوبی پخش کنید. با یک کلاه رنگ مو ها را بپوشانید. پس از 2 ساعت مو ها را کاملاً آبکشی کنید. دو یا سه بار در هفته از این ماسک سیب زمینی برای افزایش ضخامت موها، آبرسانی به آنها، درمان سفید شدن مو ها و افزایش رشد آن ها استفاده کنید.

به طور کلی مهم ترین ماده موجود در ساختار سیب زمینی نشاسته آن است که به انتقال آب به بافت های بدن کمک بسکمک می کند. سعی کنید استفاده از ماسک سیب زمینی را در برنامه های مراقبت از پوست بگنجانید. استفاده مداوم و منظم از ماسک های سیب زمینی می تواند موجب ایجاد تغییرات اساسی در ساختار پوست و موی شما شود. شما هم می توانید پیشنهادات و سوالات خود در رابطه با انواع ماسک صورت را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: setare.com

به "درمان التهاب و قرمزی پوست با ماسک سیب زمینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان التهاب و قرمزی پوست با ماسک سیب زمینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید