تجهیز آمبولانس های مرکز به دوربین، برخورد با افرادی که به آمبولانس ها راه نمی دهند

به گزارش وبلاگ تور چین، سرپرست مرکز اورژانس تهران از برنامه اش برای نصب دوربین در جلو و عقب آمبولانس ها اطلاع داد و گفت: می خواهیم با پلیس راهور هماهنگ باشیم تا با خودروهایی که از عقب در پی اورژانس راه می افتند و با خودروهایی که می توانند اما از جلو به آمبولانس راه نمی دهند، برخورد گردد.

تجهیز آمبولانس های مرکز به دوربین، برخورد با افرادی که به آمبولانس ها راه نمی دهند

دکتر یحیی صالح طبری در گفت وگو با وبلاگ تور چین، درباره فوریت کار اورژانس اظهار کرد: زمانی که با اورژانس 115 تماس می گیریم و یا زمانی که در خیابان با آمبولانس های اورژانس روبرو می شویم، باید خود را در جایگاه افرادی که داخل آمبولانس حضور دارند قرار دهیم؛ در غیر این صورت نمی توانیم تصوری از اضطراب و استرسی که این افراد دارند داشته باشیم.

وی با بیان اینکه افراد در پی ایجاد یک فوریت با اورژانس تماس می گیرند یا از آمبولانس استفاده می نمایند، گفت: فوریتی که در پی آن از اورژانس امداد گرفته می گردد با جان افراد سر و کار دارد. در این موارد همراهان مصدوم یا بیمار در شرایط بسیار پراسترسی به سر می برند و ثانیه ها برایشان کند می گردد.

سرپرست مرکز اورژانس تهران با ابراز تأسف از اینکه تماس های مزاحم برای اورژانس 115 عامدانه انجام می گردد، اضافه کرد: این باعث می گردد افرادی پشت خط تلفن های اورژانس منتظر بمانند. بعلاوه افرادی هستند که در ترافیک تهران راه را برای آمبولانس باز نمی نمایند در حالی که نسبت به این موضوع آگاهی دارند که فرد مددجویی داخل آمبولانس حضور دارد و ثانیه ها برای زنده ماندنش حیاتی است.

صالح طبری با تاکید بر اینکه باید فکر کنیم که عزیز ما در آمبولانس است و راه را برای تردد اورژانس باز کنیم، اظهار کرد: زمانی که عزیز ما در آمبولانس است و به سمت بیمارستان حرکت می کنیم، آن موقع است که می فهمیم افراد زیادی هستند که به آژیر آمبولانس توجه نمی نمایند. مردم باید بدانند که آمبولانس های اورژانس در پی یک فوریت آژیر می زنند و از سوی دیگر آمبولانس ها نیز باید بدانند که نا به جا از صدای آژیر استفاده ننمایند و در این خصوص هم به تکنسین ها تذکر داده ایم که نا به جا از آژیر استفاده ننمایند.

سرپرست اورژانس تهران با اشاره به برنامه ای که میخواهد آن را برای آمبولانس های اورژانس اجرایی کند، گفت: برنامه دارم که جلو و عقب آمبولانس های اورژانس دوربین نصب گردد و طبق برنامه تا سال 1401 این برنامه محقق گردد. بعلاوه می خواهیم با پلیس راهور هماهنگ باشیم تا با خودروهایی که از عقب در پی اورژانس راه می افتند و با خودروهایی که می توانند اما از جلو به اورژانس راه نمی دهند برخورد گردد. در این جا ما با جان مردم سر و کار داریم.

وی اظهار کرد: در کد 247 یا همان بیست و چهار ساعت روز در طول هفته، بیمار قلبی را مستقیما به کَتلَب تحویل می دهیم. اگر اعزام بیمار به بیمارستان یک دقیقه دیرتر باشد، به میزان یک دقیقه سلول های قلب بیمار بیشتر می میرند و عضله قلبش خراب می گردد؛ یا در کد 724 که مربوط به سکته های مغزی است، در هر دقیقه 3 میلیون سلول مغزی می میرند و حداکثر یک ساعت و نیم وقت داریم تا اقدامات لازم را انجام دهیم و فرد به زندگی عادی بازگردد. اگر در این شرایط فردی به آمبولانس راه ندهد و به واسطه این اقدام فردی که دچار سکته های قلبی یا مغزی شده به وقت طلایی خود نرسد آیا مستحق تنبیه نیست؟ اگر همان فرد در جایگاه خانواده بیمار بود چه می کرد؟

وی با تاکید بر اینکه آمبولانس ها نیز باید حتما زمان لازم از آژیر استفاده نمایند، گفت: آمبولانس ها نیز نباید باعث شوند که حساسیت مردم نسبت به صدای آژیر آمبولانس کم گردد. باید حتما زمانی که به موقع هست از آژیر استفاده گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تجهیز آمبولانس های مرکز به دوربین، برخورد با افرادی که به آمبولانس ها راه نمی دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیز آمبولانس های مرکز به دوربین، برخورد با افرادی که به آمبولانس ها راه نمی دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید