تاثیر آلودگی های محیطی روی بچه ها

به گزارش وبلاگ تور چین، اندازه آلودگی های شدید محیطی هر روز در دنیا رو به افزایش است و در این میان بچه ها بیش از هر کس دیگری آسیب می بینند. کارشناسان به پنج پرسش ما در رابطه با تاثیر این آلودگی ها بر بچه ها پاسخ داده اند.

تاثیر آلودگی های محیطی روی بچه ها

تاثیر آلودگی های محیطی روی بچه ها

مقدار آلودگی های شدید محیطی هر روز در دنیا رو به افزایش است و در این میان بچه ها بیش از هر کس دیگری آسیب می بینند. کارشناسان به پنج پرسش ما در رابطه با تاثیر این آلودگی ها بر بچه ها پاسخ داده اند.

1 در طول بارداری آیا جنین داخل رحم از آلودگی های محیط به دور است؟

خیر. جنین به واسطه جفت که در آن خون مادر جریان دارد، با محیط ارتباط برقرار می نماید. آلودگی ها به آسانی به وسیله خون مادر وارد بدن جنین می شوند. در صورتی که هنگام زایمان خون بند ناف را مورد آزمایش قرار دهیم، درون آن ذراتی را پیدا می کنیم که مادر در طول بارداری با آنها در ارتباط بوده است.

2 این آلودگی ها چه تاثیری روی جنین خواهند گذاشت؟

نتیجه تاثیرها به زمانی بستگی دارد که جنین با این آلودگی ها روبه رو شده است. طی سه ماهه اول بارداری، اندام جنین در حال شکل گرفتن است و در نتیجه نسبت به آلودگی ها بسیار حساس است. آلودگی های محیط می تواند طی این دوران سبب پیش آمدن نقایص ارگانی به ویژه نقص در دستگاه تناسلی گردد. در ما ه های بعد، آلودگی ها می تواند روی رشد و وزن جنین تاثیر بگذارد.

3 آیا بچه ها بیش از دیگر افراد نسبت به آلودگی های محیط حساس اند؟

بله. به سه علت، نخست اینکه پوست بچه ها بسیار حساس تر از پوست افراد بالغ است. دوم اینکه از نظر تنفسی بچه ها دو برابر بزرگسالان به مواد آلوده نماینده نظیر سموم کشاورزی حساسند. از سوی دیگر، گاهی پیش می آید که بچه ها حتی بیش از بزرگسالان با این مواد سر و کار داشته باشند چون اغلب روی خاک می نشینند و بازی می نمایند.

4 آیا بیماری های خطرناکی که عامل آن آلودگی های محیطی است، هر روز نزد بچه ها افزایش می یابد؟

مگر جز این است که هر روز شاهد بالارفتن آمار مبتلایان کودک به سرطان هستیم. در حال حاضر، تقریبا یک سوم بچه ها دنیا مبتلا به انواع آلرژی ها هستند. آسم از جمله بیماری های شایع است که دلایل گوناگونی هم دارد. محیط آلوده تنها مقصر نیست ولی یکی از عوامل دخیل در این بیماری ها است.

5 درباره آلودگی های محیطی و تاثیر آن بر جنین اکنون تحقیقی انجام شده است؟

به تازگی رمی سلاما، محقق فرانسوی طی تحقیقی درباره آلودگی اتمسفر به این نتیجه رسید که زنان بارداری که در معرض آلودگی هوا و به ویژه دی اکسید نیتروژن قرار می گیرند، نوزادشان به محض تولد دچار کوچکی جمجمه می گردد.

منبع:http://www.salamat.com

منبع: راسخون

به "تاثیر آلودگی های محیطی روی بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر آلودگی های محیطی روی بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید