استفاده آسان نابینایان از تلفن همراه با یک دستگاه هوشمند!

به گزارش وبلاگ تور چین، ما یک دستگاه نوآورانه به نام Hable One ارائه می دهیم. این دستگاه یک نوع روش کنترل از راه دور است که می توانید با استفاده از بلوتوث با دستگاه های تلفن همراه خود جفت کنید. برای استفاده از آن، باید در 10 متری دستگاه باشید تا دستگاه با دستگاه های تلفن همراه جفت شده باشد. این می تواند در فضای باز نیز باشد. فناوری ما مشابه سایر کیبورد ها است، اما دکمه ها متفاوت هستند.

استفاده آسان نابینایان از تلفن همراه با یک دستگاه هوشمند!

استفاده از گوشی هوشمند برای افرادی که نابینا هستند، سخت است، اما خوشبختانه شرکت Hable One راه چارهی برای آن پیدا نموده است که این وسیله کار با گوشی را برای این دسته از افراد آسان تر می نماید.

راه چاره آن ها توسعه یک صفحه کلید کوچک گوشی هوشمند با عملکرد های مختلف برای افراد نابینا و کم بینا است. سایت آی او به تازگی با یکی از بنیانگذاران این شرکت به نام آیوشمن تالوار در این باره صحبت نموده است.

Hable One چیست؟

ما یک دستگاه نوآورانه به نام Hable One ارائه می دهیم. این دستگاه یک نوع روش کنترل از راه دور است که می توانید با استفاده از بلوتوث با دستگاه های تلفن همراه خود جفت کنید. برای استفاده از آن، باید در 10 متری دستگاه باشید تا دستگاه با دستگاه های تلفن همراه جفت شده باشد. این می تواند در فضای باز نیز باشد. فناوری ما مشابه سایر کیبورد ها است، اما دکمه ها متفاوت هستند. با Hable One می توانید تایپ نموده و حرکت کنید. به این ترتیب می توانید برای مثال برنامه ها را باز کنید. تایپ با صحبت کردن با دستگاه انجام می گردد: سپس به طور اتوماتیک آنچه شما می گویید تایپ می نماید. ما بعلاوه صفحه کلید بریل را به دستگاه اضافه کردیم. اما در عمل فقط حدود 10 درصد از کاربران از این استفاده می نمایند. به نظر می رسد یادگیری خط بریل سخت است و عمدتاً چیزی است که نسل های قدیمی از آن استفاده می نمایند.

هدف شما چیست؟

هدف ما این است که افراد دارای معلولیت را دوباره به استفاده از فناوری نزدیک کنیم. در حال حاضر ما عمدتاً روی افراد نابینا تمرکز می کنیم، اما در آینده می خواهیم سایر معلولان را هدف قرار دهیم. ما علاوه بر صفحه کلید خود، به افراد نابینا و کم بینا نیز آموزش می دهیم. آن ها در این آموزش ها نحوه استفاده از گوشی های هوشمند و کامپیوتر خود را یاد می گیرند. افراد نابینا و کم بینا می توانند همواره برای اطلاعات بیشتر به شرکت ما مراجعه نمایند. ما بعلاوه فکر می کنیم مهم است که ما به عنوان یک شرکت برای دوستان و خانواده معلولان ارزش قائل شویم. اگر ما نیز به آن ها یاری کنیم، به نفع نابینایان خواهد بود. ما می خواهیم جامعه ای جهانی بسازیم تا در نهایت نابینایان و کم بینایان بتوانند مستقل در آن زندگی نمایند.

Hable One چگونه به وجود آمد؟

من در یک رویداد دو روزه در هند برای حل مسائل اجتماعی شرکت کردم. پدربزرگ خودم نابینا است. من با نابینایان بیشتری در خصوص مسائلی که با آن روبرو بودند صحبت کردم. متوجه شدم که آن ها یک کیبورد می خواهند تا بتوانند دوباره از تلفن همراه خود نهایت استفاده را ببرند. من یک مهندس هستم و به همراه سایر مهندسان می خواستیم مشکل فناوری را برای افراد نابینا و کم بینا حل کنیم. برای این کار با یک موسسه نابینایان همکاری کردیم.

شما از هند به هلند نقل مکان کردید. این امر چه تاثیری بر راه اندازی شرکت شما داشت؟

ما می خواستیم محصول را مجذوب کننده کنیم و متوجه شدم که در هلند بهتر از هند عمل می نماید. من به هلند نقل مکان کردم، زیرا می خواستم در اینجا در زمینه طراحی صنعتی تحصیل کنم. به زودی متوجه شدم که راه اندازی یک شرکت در اینجا بسیار آسان تر از هند است؛ بنابراین نمونه های اولیه در کنار تحصیل من در هلند ساخته شد. این کشور فرصت های خوبی دارد. دولت فرصت های زیادی را ارائه می دهد و بعلاوه دانش زیادی در خصوص چگونگی راه اندازی یک تجارت وجود دارد. اگر این شرکت را در کشور دیگری راه اندازی می کردم، مطمئن نیستم که نتیجه چگونه می شد.

کدام مشکل را می خواهید حل کنید؟

من می خواهم آگاهی و دانش افراد در خصوص نابینایی را افزایش دهم. اکنون بسیاری از مردم نمی دانند که اگر نابینا شوند یا کسی که می شناسند نابینا گردد، چه باید بنمایند. آن ها نمی دانند چگونه از فناوری استفاده نمایند و در جامعه مشارکت نمایند. ما می خواهیم به افراد نابینا بگوییم شما هنوز یک فرد عادی هستید و هنوز هم می توانید کار های زیادی انجام دهید.

بزرگترین چالش در حل این مشکل چیست؟

برای حل این مشکل، شرکت ها باید فراگیرتر شوند. به خصوص شرکت های فعال در صنعت بهداشت و درمان؛ بنابراین ما به یاری بیشتری از شرکت های بزرگ احتیاج داریم و می خواهیم با آن ها همکاری کنیم. به این ترتیب افراد نابینا و کم بینا راحت تر ما را پیدا می نمایند. ما می خواهیم محصول و آموزش خود را به وسیله شرکت های بزرگ ارائه دهیم. چالش عمدتاً در ایجاد ارتباطات است. هرچه همکاری های بیشتری انجام دهیم، جامعه فراگیرتر برای نابینایان و کم بینایان خواهد بود.

چرا این کار یک چالش است؟

دستیابی به افراد مناسب سخت است، زیرا بازار بسیار بزرگ شده است و گروه افراد نابینا و کم بینا نسبتاً کوچک هستند. ما برای دستیابی به مخاطبان هدف خود به دسترسی وسیعی احتیاج داریم.

منبع: فرادید

به "استفاده آسان نابینایان از تلفن همراه با یک دستگاه هوشمند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده آسان نابینایان از تلفن همراه با یک دستگاه هوشمند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید