کوچکی نژاد: زیرساخت حذف ارز 4200 تومانی فراهم گردد

به گزارش وبلاگ تور چین، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره راه حل جایگزین حذف ارز 4200 تومانی، گفت: دولت یا باید یارانه بیشتری برای تامین کالا های اساسی تخصیص دهد و یا آنکه باید یارانه نقدی را افزایش دهد.

کوچکی نژاد: زیرساخت حذف ارز 4200 تومانی فراهم گردد

به گزارش مهر، جبار کوچکی نژاد، با تاکید بر اینکه در صورت حذف ارز 4200 تومانی، دولت باید حمایت های دیگری در سال آینده از مردم به ویژه اقشار ضعیف جامعه داشته باشد، گفت: دولت هنوز به صورت شفاف به ما اعلام نکرده است که بعد از حذف ارز ترجیحی، چه برنامه هایی برای حمایت از مردم دارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی توضیح داد: در صورتی که ارز 4200 تومانی حذف گردد، دولت باید بگوید که می خواهد به چه نحوی پولی را که از این طریق به دست می آورد، هزینه کند.

وی ادامه داد: معمولا دولتمردان می گویند که با حذف ارز 4200 تومانی باز هم یکسری برنامه های حمایتی را در دستور کار دارند، اما هنوز سازوکار آن را به صورت شفاف به مجلس اعلام نکردند.

نماینده مردم رشت در مجلس ادامه داد: هنوز شیوه بازپرداخت ارز 4200 و نحوه حمایت از طبقات پایین جامعه برای ما معین نیست. دولت باید به ما بگوید که آیا می خواهد مجددا این منابع را به همه دهک های یارانه بگیر دهد و یا آنکه بعضی از دهک ها حذف می شوند.

کوچکی نژاد تاکید نمود: همه ما موافق ساماندهی ارز 4200 تومانی هستیم، اما باید نحوه انجام این کار و راه حل جایگزین آن برای ما شفاف باشد. بعلاوه ضروری است دولت، قبل از حذف ارز ترجیحی، زیرساخت های این کار را فراهم کند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به نظر شما و در صورت حذف ارز ترجیحی دولت باید به چه نحوی از مردم حمایت معیشتی کند، گفت: دولت یا باید یارانه بیشتری برای تامین کالا های اساسی تخصیص دهد و یا آنکه باید اندازه یارانه نقدی در سال آینده افزایش پیدا کند.

منبع: فرارو

به "کوچکی نژاد: زیرساخت حذف ارز 4200 تومانی فراهم گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوچکی نژاد: زیرساخت حذف ارز 4200 تومانی فراهم گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید