هشدار؛ این عوارض خطرناک دارو ها را جدی بگیرید!

به گزارش وبلاگ تور چین، با چندین عارضه جانبی مصرف دارو ها که هرگز نباید آن ها را نادیده گرفت، آشنا شوید.

هشدار؛ این عوارض خطرناک دارو ها را جدی بگیرید!

به گزارش سلامت نیوز، دارو ها باعث ایجاد عوارض جانبی ناخواسته ای می شوند که ممکن است خفیف یا حتی شدید باشند. به همین علت بسیار مهم است که از قبل عوارض جانبی دارو ها را بشناسیم و بدانیم که با سلامتمان چه کار می نمایند و بعد؛ از آن ها استفاده کنیم. در این قسمت چندین عارضه جانبی مصرف دارو ها را به شما می گوییم که هرگز نباید نادیده گرفته شوند.

اضطراب، افسردگی و افکار مربوط به خودکشی

خیلی از دارو ها که برای درمان افسردگی و اضطراب مصرف می شوند، خودشان می توانند عاملی برای اضطراب و افسردگیِ شدیدتر و بیشتر مخصوصاً در افراد جوان تر باشند. دارو های ضد افسردگی یک نوشته سیاه رنگ روی جعبه خود دارند که در خصوص خطرات ایجاد افکار تمایل به خودکشی در آن صحبت نموده است که این علائم را هرگز نباید نادیده گرفت.

سرگیجه

سرگیجه یکی از عوارض جانبی جدی دارو ها است که نباید آن را نادیده بگیرید. بعضی از دارو ها هستند که عامل سرگیجه می باشند؛ مثلاً دارو های ضد افسردگی، ضد دیابت، ضد التهاب، دارو های قلبی عروقی، مسکن ها یا دارو های فشار خون جزء این موارد هستند.

سر درد

سر درد جز رایج ترین عوارض جانبی مصرف دارو ها می باشد که خیلی ها آن را نادیده می گیرند که ممکن است به خاطر مصرف زیاد یک دارو مثلاً مسکن ایجاد گردد یا حتی در بعضی از موارد؛ بعد از مصرف دارو های بدون نسخه هم اتفاق خواهد افتاد.

حساسیت پوستی

اگر هنگام مصرف دارو دچار حساسیت و قرمزی پوست شدید، نباید این علامت را نادیده بگیرید. شاید به آن دارو آلرژی دارید؛ بعلاوه ممکن است تاول، جوش یا قرمزی هم روی پوست خود مشاهده کنید که حتماً باید به پزشک اطلاع رسانی گردد.

تپش قلب

اگر متوجه تپش قلب شدید، حتماً به پزشک تان بگویید؛ چرا که شاید به خاطر مصرف یک داروی خاص باشد. تپش قلب به خاطر مصرف دارو ممکن است همراه با سرگیجه، سردرگمی، تنگی نفس و درد قفسه سینه هم باشد و معمولاً در بین افرادی که دارو های مربوط به آسم و فشار خون، قلب و تیروئید استفاده می نمایند رایج تر است.

منبع: فرارو

به "هشدار؛ این عوارض خطرناک دارو ها را جدی بگیرید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار؛ این عوارض خطرناک دارو ها را جدی بگیرید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید