منطقه حفاظت شده ورجین یکی از دیدنی های استان تهران به شمار می رود

به گزارش وبلاگ تور چین، جاذبه ها/ براساس گزارش های منتشر گشته، منطقه حفاظت شده ورجین یکی از دیدنی های استان تهران به شمار می رود.

منطقه حفاظت شده ورجین یکی از دیدنی های استان تهران به شمار می رود

منطقه حفاظت شده ورجین در موقعیت جغرافیایی N3050 E5133 در استان تهران واقع است. منطقه حفاظت شده ورجین در شمال شرقی استان تهران و در شهرستان شمیرانات جای داشته که در حدود 27436/22 هکتار وسعت دارد و دارای پوشش گیاهی و جانوری متنوعی هست. برای ورود به این منطقه دو مسیر وجود دارد که راه اول بدون اخذ مجوز و مسیری کوهستانی برای کوهنوردان بوده و راه دوم با اخذ مجوز از محیط زیست بوده که مسیر آن از ورودی اصلی منطقه حفاظت شده آغاز می گردد و بیشتر برای مشاهده و عکاسی از حیوانات کاربرد دارد.

از جمله مهمترین جانداران ورجین میتوان به کل و بز و قوچ و میش البرز اشاره کرد. بعلاوه، این منطقه زیستگاه جاندارانی همانند گراز و پلنگ و خرس قهوه ای و گرگ بوده که گاها از اطراف گرمابدر به این منطقه می آیند ولی در گذشته زیستگاه اصلی این جانداران بوده و به وفور پراکندگی داشتند. کور کور سیاه، کرکس و قرقی سارگپه معمولی و سارگپه پا بلند، دلیجه، کبک، کبک دری، جغد کوچک و جغد شاخدار هم از مهمترین پرندگان این منطقه بشمار می روند. در این منطقه هم گیاهان دارویی نظیر یونجه زرد و پنیرک و زالزالک زرد، شکر تیغال، ریواس، بابونه گاوی، کاکوتی کوهی دیده می شوند.

منبع: همگردی

به "منطقه حفاظت شده ورجین یکی از دیدنی های استان تهران به شمار می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه حفاظت شده ورجین یکی از دیدنی های استان تهران به شمار می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید