فلز مایع چه بلایی سر کارت گرافیک می آورد؟ ، عکس

به گزارش وبلاگ تور چین، زومیت نوشت: استفاده از فلز مایع باعث آسیب به ساختار شماری از کارت های گرافیک می گردد. علت اصلی تشکیل آلیاژ جدیدی به وسیله گالیم و آلومینیوم است.

فلز مایع چه بلایی سر کارت گرافیک می آورد؟ ، عکس

فلز مایع را نمی توان در تمامی دستگاه ها مورد استفاده قرار داد. قرار دادن این ماده روی قطعاتی مثل کارت گرافیک بسیار مشکل است و در صورتی که این کار به درستی انجام نگردد، فلز مایع ممکن است در داخل کارت گرافیک اتصالی ایجاد کند.

De8auer، یوتیوبر صنعت سخت افزار، می گوید کارت گرافیک RTX 2060 را که با مشکل داغی بیش از حد روبرو شده، دریافت نموده است تا مشکل را ریشه یابی کند. ظاهرا این کارت گرافیک به دمای 100 درجه سانتی گراد رسیده و در نتیجه با افت عملکرد روبرو شده است.

De8auer پس از آنالیز متوجه شد RTX 2060 در داخل خود فلز مایع دارد (احتمالا صاحب قبلی این کارت گرافیک از فلز مایع استفاده نموده است). فردی که فلز مایع وارد RTX 2060 نموده، توانسته است به خوبی از خازن های اطراف تراشه اصلی محافظت کند، اما او نمی دانست که فلز مایع مبتنی بر گالیم در صورت برخورد با آلومینیوم نوعی آلیاژ تازه می سازد.

در نتیجه تشکیل آلیاژ، گالیم باعث ترک برداشتن آلومینیوم می گردد و به ساختار کارت گرافیک آسیب وارد می نماید. Der8auer می گوید این فرآیند پخشِشِ مرزدانه نام دارد. پس از آسیب دائمی آلومینیوم در نتیجه نفوذ گالیم به مرزدانه، انجام کارهایی مثل صیقل دادن ساختار آسیب دیده کمکی نمی نماید.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "فلز مایع چه بلایی سر کارت گرافیک می آورد؟ ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فلز مایع چه بلایی سر کارت گرافیک می آورد؟ ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید