تمامی آزادکاران به جز مدال آوران جهانی در گرگان به میدان رفتند

به گزارش وبلاگ تور چین، مجید خدایی در یک گفتگوی تلویزیونی در مورد مسابقات کشتی آزاد قهرمانی کشور که در گرگان برگزار گردید، گفت: چندین سال بود که همه کارشناسان و کشتی دوستان از سطح کیفی مسابقات قهرمانی کشور گلایه داشته و می گفتند این رقابت ها رنگ و بوی خودش را از دست داده و از اعتبار افتاده است. خوشبختانه با چرخه ای که تعریف شد، قهرمانی کشور فراتر از مسابقات گذشته و مثل انتخابی تیم ملی برگزار گردید. تمامی قهرمانان غیر از 6 کشتی گیری که مدال آور بودند در این رقابت ها حضور پیدا کردند.

تمامی آزادکاران به جز مدال آوران جهانی در گرگان به میدان رفتند

وی ادامه داد: یکی از مسائل مهم حضور جوانانی با سن پایین در قهرمانی کشور بود. خیلی از شرکت نمایندگان با 18-19 سال سن در مسابقات کشوری بزرگسالان کشتی گرفتند و این اتفاق خوبی برای آینده کشتی کشور خواهد بود.

سرمربی پیشین تیم ملی جوانان با اشاره به عملکرد استان ها در مسابقات کشوری، به برنامه دایره طلایی گفت: برخی از استان ها متأسفانه چند سالی هست که مثل سابق خودشان نیستند مثل لرستان یا خراسان رضوی که البته علل مختلفی هم دارد اما کرمانشاه سال جاری حرکت رو به جلو داشت و اتفاق خوبی را رقم زد. بعلاوه همدان هم همینطور بود. مازندران که چند سالی هست با اختلاف از بقیه استان ها جلوتر است. هست اگر نتایج تیمی را نگاه کنید، مازندران با 165 امتیاز اول شد و تهران صاحب 103 امتیاز و در جایگاه بعدی نهاده شد. این اختلاف حائز اهمیت است. یک مورد دیگر هم اینکه ما سه کشتی گیر در کشوری داشتیم که برای اولین بار در دایره تیم ملی معرفی شدند، رضا مؤمنی در 57 کیلو، داریوش حضرتقلی پور در 61 کیلو و محسن مصطفوی در 86 کیلو که بسیار خوب عمل کردند. امیدوارم این نفرات در قهرمانی آسیا هم نتایج خوبی بگیرند.

وی با اشاره به 19 کشتی گیری که در مسابقات کشوری وزن کشی نکردند، توضیح داد: از این تعداد سه نفر روی باسکول آمدند اما هر چه کوشش کردند سر وزن نرسیدند، 16 نفر دیگر که در بین آنها نفراتی دیده می شدند که عضو تیم های ملی در جهانی و آسیایی هم بوده اند، بعد از شکست دیگر وزن کشی نکردند که این اصلاً کار شایسته ای نبود و فدراسیون حتماً باید تصمیم گیری قاطعی در خصوص این نفرات داشته باشد. این هم بی احترامی به مسابقات بود و هم به هیئت و استان شان. این همه هیأت ها برای جایگاه تیمی در قهرمانی کشور کوشش می نمایند اما به این شکل امتیاز یک وزن از دست می رود. تیم تهران دو کشتی گیر در این فهرست داشت که حتی شانس کسب عنوان سومی را داشتند و این روی امتیاز تیمی آنها تأثیرگذار بود.

خدایی اضافه کرد: کشتی گیر ما نباید با یک باخت کنار بکشد. هزار و یک اتفاق ممکن است رخ دهد و این بارها هم رخ داده که نفر سوم یک مسابقه راهی رقابت بین المللی شده و برای نفرات اول و دوم مسئله ای پیش آمده است. امیدوارم این یک بدعت در کشتی نشود که بازنده ها مسابقه را رها نموده، جدول را به هم بزنند و مردم را از تماشای کشتی های زیبا محروم نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تمامی آزادکاران به جز مدال آوران جهانی در گرگان به میدان رفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمامی آزادکاران به جز مدال آوران جهانی در گرگان به میدان رفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید