ترکیب چاقی و کرونا در مردان مرگبارتر است

به گزارش وبلاگ تور چین، مدت هاست که معین شده است چاقی عامل پرخطر برای بیماری کووید 19 شدید در افراد است اما تحقیقات جدید نشان می دهد که این ارتباط حتی در مردان بیشتر از زنان است.

ترکیب چاقی و کرونا در مردان مرگبارتر است

به گزارش وبلاگ تور چین، در این مطالعه، محققان مرکز پزشکی مونت فیور نیویورک به آنالیز داده های بیش از 3500 بیمار کرونایی بستری در بیمارستان پرداختند.

محققان مشاهده کردند هم چاقی متوسط (شاخص توده بدنی 35 تا 40) و هم چاقی شدید (شاخص توده بدنی بالای 40) با میزان بالاتر مرگ و میر برای بیماران کرونایی بستری در بیمارستان مرتبط است.

در مقایسه با بیماران با وزن سالم (شاخص توده بدنی 18 تا 25)، بیماران کرونایی مبتلا به چاقی متوسط 44٪ بیشتر در معرض خطر مرگ در بیمارستان بودند و کسانی که به شدت چاق بودند تقریباً دو برابر بیشتر با احتمال مرگ روبرو بودند.

اما جنسیت در این زمینه مهم به نظر می رسید: احتمال ابتلاء به ذات الریه شدید، احتیاج به دستگاه تنفسی ونتیلاتور برای یاری به نفس کشیدن، و مرگ، همه برای مردان دارای چاقی متوسط یا شدید، افزایش یافت، اما در زنان این خطرات فقط برای چاقی های شدید بالا بود.

معین شده است که علت اصلی شدت بیماری و مرگ یک واکنش التهابی بیش از حد به کروناویروس است که با میزان بالای سیتوکین های در گردش خون مانند IL-6 همراه است.

چاقی به عنوان یک حالت التهاب مزمن تشدید شده در نظر گرفته می گردد، از اینرو ممکن است ارتباطی بین شاخص توده بدنی و التهاب سیستمیک وجود داشته باشد که به وسیله میزان IL-6 نشان داده می گردد.

همچنین محققان معتقدند که چاقی ممکن است خطر ابتلاء به عوارض بدتر در بیماران کرونایی نظیر کاهش عملکرد ریه، افزایش کوشش برای نفس کشیدن، یا وجود بیشتر در بافت چربی گیرنده ACE2 که اجازه می دهد کروناویروس به سلول ها وارد گردد را افزایش دهد.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین

به "ترکیب چاقی و کرونا در مردان مرگبارتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیب چاقی و کرونا در مردان مرگبارتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید