آیین نکوداشت خسرو سینایی در نخستین روز جشنواره سینماحقیقت

به گزارش وبلاگ تور چین، تهران (پانا) - آیین نکوداشت زنده یاد خسرو سینایی سینماگر فقید سه شنبه 25 آذرماه در نخستین روز از برگزاری آنلاین چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت برگزار می گردد.

آیین نکوداشت خسرو سینایی در نخستین روز جشنواره سینماحقیقت

به گزارش ستاد اطلاع رسانی چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت، در چهاردهمین دوره این جشنواره که از سه شنبه 25 آذرماه شروع می گردد، آئین نکوداشت چهار سینماگر فقید حوزه مستند برگزار می گردد. در روز نخست جشنواره مراسم ویژه نکوداشت مرحوم خسرو سینایی به کارگردانی حامد کلجه ای برگزار خواهد شد.

فیلم بزرگداشت این هنرمند که بخشی از این رویداد است در این مراسم پخش خواهد شد. آئین نکوداشت زنده یاد سینایی، با حضور گیزلا سینایی همسر او و تعدادی از چهره های سینمای مستند به شکل آنلاین برگزار می گردد. این مراسم به وسیله تلویزیون تعاملی تیوا قابل مشاهده است. زمان برگزاری این رویداد به وسیله رسانه ها اعلام می گردد.

خسرو سینایی متولد 1319 یازدهم مردادماه سال جاری به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت. در کارنامه سینایی مستندساز، کارگردان و آهنگساز مستندهای راویان تاریخ گواهان تاریخ، فرش، اسب، ترکمن، مصاحبه با سایه، آوازهای سکوت، طرح برنده، میان سایه و نور، عبور از نمی دانم، کوچه پائیز، قصه کوتاهی چندهزار ساله و ... فیلم های سینمایی جزیره رنگین، عروس آتش، یار در خانه، هیولای درون و ... به چشم می خورد.

چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت از فردا سه شنبه 25 آذرماه شروع شده و تا دوم دی ماه ادامه دارد. محمد حمیدی مقدم دبیر این رویداد برخط است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "آیین نکوداشت خسرو سینایی در نخستین روز جشنواره سینماحقیقت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیین نکوداشت خسرو سینایی در نخستین روز جشنواره سینماحقیقت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید